Тканинна та клітинна терапія у Полтаві
Тканинна та клітинна терапія
Абсолютно новий розділ сучасної медицини
Ідея лікувати – клітинами має майже вікову історію і виникла практично відразу ж, як були виділені та отримані перші культури клітин ембріона людини та тварин. Відкриття стовбурових клітин справило справжню революцію у медицині. Адже вони мають такі властивості, як здатність мігрувати і замінювати собою дефектні клітини і тканини, виділяти безліч біологічно активних речовин, що стимулюють відновлення органу.
Саме з терапією стовбуровими клітинами пов’язують великі надії на лікування таких невиліковних захворювань, як цукровий діабет, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, реабілітація станів після перенесених інсультів, інфарктів міокарда, гепатитів, цирозів печінки, картоплі, картоплі.
В останні кілька років гемопоетичні стволові клітини стали застосовувати і для лікування інших, не гематологічних хвороб. Ці хвороби пов’язані, як правило, з порушенням функціонування імунної системи (у тому числі і аутоімунним компонентом) – ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, хвороба Крона, розсіяний склероз, стійкі до лікування артрити, цукровий діабет.
Таким чином, список хвороб, які успішно лікують стовбуровими клітинами в клініці, поповнюється з кожним днем. Результати вселяють оптимізм і надію в душу багатьох невиліковно хворих людей.
Наприклад, клітинна терапія цукрового діабету відома вже понад 30 років. Основні роботи з виділення панкреатичних острівців (ділянок тканини підшлункової залози) містять бета-клітини, що виробляють інсулін, ведуть свій початок з 1967 року.
Застосування клітинних технологій для лікування хвороб печінки також має 30-річну історію. У ті часи ще мало знали про стовбурові клітини і тому застосовували дорослі клітини печінки – гепатоцити – для лікування таких тяжких станів, як цирози, наслидні генні дефекти, токсичні та вірусні гепатити. Проведення таких процедур дозволяло пацієнтам вийти з важкої печінкової коми та видужати.
Декілька років тому були виявлені й інші стовбурові клітини – це так звані малі гепатоцити (здатні повністю створити печінкову часточку) та клітини епітелію жовчних проток.
При вивченні потенціалу ембріональних стовбурових клітин (бластоцист) та інших (дорослих) стовбурових клітин було встановлено, що вони можуть перетворюватися на гепатоцити. Тобто отримати достатню кількість (для замісної клітинної терапії) функціонуючих гепатоцитів з інших джерел.
Таким чином, дослідження стовбурових клітин печінки та їх використання для клітинної терапії – напрямок сучасної біомедицини, що стрімко розвивається, має чіткі перспективи та напрямки подальшої роботи.
Як проводиться клітинна терапія Після проведення обстеження та збору анамнезу приймається рішення про застосування тих чи інших клітин. Введення клітинного матеріалу – безболісна процедура, що проводиться амбулаторно у стерильних умовах, внутрішньовенно, внутрішньом’язово, внутрішньосуглобово, підшкірно.
Певні релігійні та етичні умовності, вартість лікування та технічні складності виробництва біопрепаратів, недостатня наукова інформаційна підтримка створили навколо цього медичного спрямування безліч неосвічених публікацій та необґрунтованих забобонів.
Як правило, усі пацієнти зазначають, що після введення суспензії стовбурових клітин відбувається активація функціональних систем організму. Відчувається приплив сил, підвищення загального життєвого тонусу, зменшення слабкості та млявості, з’являються втрачені смакові відчуття, покращуються апетит, нічний сон, відбувається швидке відновлення сил після короткочасного відпочинку, покращується пам’ять на поточні події, концентрація уваги та гострота мислення.
Характерно підвищення статевого потягу обох статей та статевої потенції у чоловіків.
Нормалізується обмін речовин, так поряд з підвищенням апетиту, при надмірній вазі тіла відбувається його зниження та гармонізація відповідно до віку та стану здоров’я.
Зазначається нормалізація емоційного фону, усуваються депресивні настрої. Мобілізуються вольові процеси, посилюється потяг до інтелектуальної та творчої діяльності.
Знімається синдром хронічної втоми.
Посилюється імунітет до простудних захворювань та стресових ситуацій.
При довгострокових спостереженнях пацієнти, які пройшли курс омолодження, відзначають, що вони значно відрізняються своїм зовнішнім виглядом від ровесників, які похилого віку за ці роки.
Стабілізація віку та поліпшення якості життя – простий прогноз цієї технології. Декілька ін’єкцій дійсно можуть повернути 5-10 втрачених років!
Клітинна чи регенеративна терапія дозволила отримати якісно нові клінічні результати у різних галузях медицини: геронтології, онкології, гінекології, імунології, ендокринології, кардіології, неврології та нейрохірургії тощо.
При лікуванні захворювань різної етіології метод клітинної терапії дає позитивні результати, навіть якщо діагноз звучить як вирок, а хвороба вважається невиліковною.
В основі клітинної терапії лежить наявність у препаратах, що використовуються, стовбурових клітин пуповинної крові, а також численних низькомолекулярних білків, гормонів і факторів росту людини. У подальших посиланнях весь цей комплекс ми називатимемо біопрепаратом.
Стовбурові клітини є першоосновою організму, з них відбуваються всі 220 типів спеціалізованих клітин та тканин організму.
Містяться вони у великій кількості в пуповинній крові, в людському ембріоні, плацентар