Лікувальний ефект гірудотерапії

Метод лікування різних лікування різних захворювань людини з використанням медичної п’явки.

Цілющий ефект п’явок комплексний. П’явка, що присмокталася, викликає місцеву звичайну кровотечу, яка може ліквідувати венозний застій, посилити кровопостачання ділянки тіла, крім цього, в кров потрапляють речовини, що надають знеболюючий і протизапальний ефект. В результаті покращується мікроциркуляція крові, зменшується ймовірність тромбозів, спадають набряки. Як правило, сеанс гірудотерапії триває від 20 до 40 хвилин, після чого п’явка сама відпадає.

7c8e46aa33a10833430476bd3cf45934

Лікувальний ефект гірудотерапії складається з трьох механізмів: рефлекторного, механічного та біологічного.

Рефлекторна дія полягає в тому, що п’явка прокушує шкіру в біологічних активних точках (акупунктура), і відбувається вплив подібний до голкорефлексотерапії.

Механічна дія виражається в розвантаженні регіонального кровотоку п’явками.

Біологічна дія забезпечується завдяки наявності в слині п’явки цілої гами біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації внутрішніх біологічних процесів людини (гомеостаз). За один сеанс медична п’явка впорскує в організм людини понад 100 біоактивних препаратів.

Завдяки поєднаним механізмам дії медична п’явка чинить на організм людини понад 30 видів лікувальних ефектів. Серед найважливіших можна виділити такі:

 

 

 • зниження згортання крові (антикоагулююча дія);
 • запобігання тромбоутворенню та розчинення свіжих трмбів;
 • поліпшення постачання тканин киснем та поживними речовинами;
 • протинабрякова дія;
 • активізація місцевого капілярного кровообігу;
 • розщеплення жирових відкладень (лополітична дія);
 • відновлення неврно-м’язової передачі імпульсів;
 • загальна рефлекторна дія;
 • відновлення проникності судинної стінки;
 • протизапальну дію;
 • імуностимулююче;
 • знеболювальне (анальгізуюче).

Клінічно дія гірудотерапії виявляється у швидкому зникненні серцевого болю, ліквідації набряків, відновленні порушеного кровообігу головного мозку та інших органів.

З метою стерильності, які використовуються для лікування п’явки вирощуються на спеціальних комбінатах. П’явка використовується одноразово, що унеможливлює передачу через гірудотерапію різних захворювань.

Кровотеча після укусу п’явки зупиняти не рекомендується: крові йде зовсім небагато, а її втрата запускає механізм стимуляції імунітету та ліквідує набряки.

Гірудотерапія дає хороші результати як сама по собі, так і в поєднанні з іншими методами лікування, зокрема озонотерапією, гомеопатією, фізіотерапією, фітотерапією.

Крім лікування конкретної хвороби, п’явки благотворно впливають на організм в цілому (відбувається сон і апетит, підвищується настрій, активізується обмін речовин та імунітет). Певною мірою це наслідок нормалізації кровотоку в тканинах та підвищення рівня насиченості киснем.

Будьте уважні! Лікувати п’явками може лише висококваліфікований фахівець, який обов’язково проходить спеціальне навчання.

У нашому Центрі для сеансів гірудотерапії використовуються п’явки виробництва «Біокон», визнані фахівцями як одні з найкращих.

Що лікує гірудотерапія

Поряд з успішним застосуванням гірудотерапії в кардіології, урології та гінекології, метод досить широко використовується при лікуванні нервових хвороб і станів: синдрому хронічної втоми, страхів, безсоння, головного болю, запаморочень, гіпоталамічного синдрому, мігрені, неврології трійкового нерва, невропатії. дискогенної, тремору і т.д.

У ревматології за допомогою гірудотерапії ефективно лікують артрити, ревматоїдний артрит, осеоартроз, ревматичні захворювання навколосуглобових м’яких тканин, хвороба Бехтерева, ревматизм.

Свою ефективність гірудотерапія показала при лікуванні деформуючого артрозу гомілковостопних, тазостегнових, плечових, ліктьових та інших суглобів.

Протипоказання:

Захворювання крові;
вагітність;
онкологічні захворювання;
індивідуальна нестерпність.

Також не ставлять п’явок дітям до 7-ми років та літнім людям віком від 75-ти років.